Sıkı kalçaların sırrı

Yaptığınız diyetler vücudunuzu sıkılaştırmaz. Fit görünmek istiyorsanız spor yapmalısınız. Sadece kalça sıkılaştırma için günde birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli

0
79

Kalça sıkılaştırmak için bazı egzersizleri düzenli olarak yapmanız gerekir. Günün istediğiniz bir saat dilimin ayırarak ince ve güçlü bir yapıya sahip olabilirsiniz

Kalça hareketleriyle hayal etmeyi bırakın sahip olun:

Yatarak kalça kaldırma

Ayak tabanlarınız yere basarak, kollarınız yanda olacak şekilde sırt üstü uzanmalısınız. Bu noktadan sonra dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntı nefes aldığınız sırada kuyruk sokumunuzu yerden kaldırmanız olacaktır. Bu vadede karnınızı ve kalçanızı da sıkmanız önerilmektedir. Nefesinizi verirken sırt omurlarınızdan başlayıp, gövdenizi yere indirmeniz gerekecektir.

Bisiklete binmek

Bisiklete binmek bacak ve kalça kaslarınızın şekillenmesine yardımcı olacak. Ya da spor salonlarında bulunan bisiklet pedalı çevirme egzersizi yaparsanız sizi rahatsız edecek yağlardan kurtulabilirsiniz. Ve kalçalarınızı şekillendirmek için güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yokuş yukarı yürümek ya da koşmak

Yokuş yukarı yürümeniz biçimli kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır. Özellikle yürüme bandını yükseklik modunda ayarlayıp, koşmanızın size olumlu geri dönüşü olacaktır.

Geriye bacak itme egzersizi

Bu egzersizi başarıyla gerçekleştirmek için bir dizinizi yere değecek şekilde ayarlayın. Diğer dizinizle ipi genişletebilirsiniz. Sonrasında bacağınızı arkaya doğru uzatıp, karnınıza kadar geri çekmelisiniz.

Bu işlemi herhangi bir ip olmadan, hatta dişinizi fırçalarken bile yapmanız mümkün. Zamanım yok demek artık bir bahane olmaktan çıkıyor.Ayakta bir dizinizi büküp, diğer bacağınızı arkaya itip karnınıza geri çekin. Sabah akşam bu hareketi yapabilirsiniz.

Bacağı yana açma egzersizi

Masa pozisyonunda durup bacağınızı yana açma egzersizi yapabilirsiniz.

Bu hareketi başarıyla uygulamak için elleriniz ve dizlerinizden yardım alarak masa pozisyonunda durmalısınız. Bir bacağınız 90 derecelik bir açıyla dizden bükülüyken, diğer dizinizi bükmeden yan tarafa doğru açmalısınız. Şirkette vereceğiniz kısa molalar da bile vüducunuzu bu şekilde hareket ettirebilirsiniz.

Merdiven çıkmak

Evet belki biraz tuhaf karşılayacaksınız fakat merdiven inip çıkma egzersizleri biçimli kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır. 20 dakikalık çalışma metotlarıyla merdivenlerdeki hafif tempolu yürüme çıkma egzersizleri vücudunuza çok iyi gelecektir. Özellikle merdivenlerden yukarı çıkarken temponuzu arttırmanız tavsiye edilir.

Tüm bu hareketlere gün içinde zaman ayırırsanız 2 hafta gibi kısa bir sürede bile farkı hissedebileceksiniz.Hem kalçalarınızın sıkılaştığını hem de eğer varsa selülitlerinizin bile azaldığını gözlemleyeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here