Tatlı isteğinizi öldürecek tarif!

İstediğiniz bedene ulaşmakta önünüzdeki tek engel tatlı isteğiniz olabilir. Tatlı krizlerinizi bastırmak hem sağlıklı kalmanıza hem de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

0
75

Tatlı krizlerinden kurtulmak için bir bardak çay içebilirsiniz. Ancak bu zeytin yaprağı çayı olmalı. Dr.Fevzi Özgönül işte bu noktada tatlı krizini kökten çözecek bir tarif vererek tatlı isteğinin 5-6 günde azalacağını söylüyor.

Zeytin yaprağı çayı tarifi

Zeytin  yaprağı, çay olarak da tüketilebilir fakat bizim önerimiz, çay olarak satın aldığınız kurutulmuş zeytin yaprağını öğüterek toz haline getirmeniz. Zeytin yaprağının bir çok yararının yanında bakteri ve mantarlara karşı da öldürücü etkisinin olduğudur. Bu etkisi ile bağırsaktaki zararlı bakterileri yok ederek,  ev yoğurdu, peynir, turşu, sirke gibi gıdalarda bulunan doğal probiyotiklerin bağırsağa yerleşmesine olanak sağlar.

Bu karışımı yazın saat 18-19 , kışın da 16-17 gibi, ikindi kahvaltısında tüketmeye önem gösteriniz.

Malzemeler:

Kurutulmuş zeytin yaprağını toz haline gelinceye kadar öğütün veya hazır olanını alın.
1 kase yoğurt
1 avuç içi kadar çiğ badem ceviz yada fındık içi ( dilerseniz bir tanesi yada hepsi toplam 1 avuç içi kadar ) (  rendeleyerek de kullanabilirsiniz )
1 Çubuk tarçın
½ çay kaşığı öğütülmüş zeytin yaprağı

Yapılışı:
Tümünü karıştırıp afiyet ile yiyin.  Akşam yemeğinde sadece acıkınca geç saatte çorba içmeye gayet edin… Bunu 5-6 gün sürdürün. Uyguladıktan sonra açlık hissinde azalma ve tatlıya karşı bir isteksizlik hissetmeye başlayacaksınız.21 gün uygulayıp 1 hafta ara verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here