Tavşan dişlere sahip olmak için…

Üst ve önde bulunan 2 dişimizin diğerlerine göre daha uzun olması yani tavşan dişlere sahip olmanın bir yolu var. Yeni teknoloji ile tanışın....

0
122

Estetik Gülüş’ün bir diğer bileşeni olan ağız ve dudak görünümünün düzeltilmesi için yeni yöntemler uygulandığını belirten Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Protez ve İmplantoloji Uzmanı İlker Arslan, dişlere yerleştirilen ‘estetik lamina’lar ile diş boyları ve biçimlerinin düzenlenebildiğini söyledi.

Bu yöntemle tedavi sürecinin bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanabildiğini kaydeden Arslan, ‘Dişlere yapılacak müdahalelerle direkt olarak dudaklarda dolgun bir görünüm elde edilmesi mümkün değil. Ancak, dişlerde çok az ve genellikle hiçbir aşındırma yapmadan uygulanan estetik laminalarla daha estetik bir görünüme sahip olunabiliyor’ ifadesini kullandı.

TAVŞAN DİŞ ÇEKİCİ BİR GÜLÜMSEME SAĞLIYOR

Dişlerin görünürlüğünün artmasının, dudakların daha hacimli görünmesini de sağladığını anlatan Arslan, şu bilgileri verdi:

‘Halk arasında ‘tavşan diş’ olarak bilinen, öndeki iki dişin diğer dişlerden uzun olması, kadınlarda daha çekici bir gülümsemenin elde edilmesini sağlar. Genellikle kadınlarda ön iki diş diğerlerine göre daha uzundur. Bunlar ilk süren ve aşınmaya en fazla uğrayan dişlerdir. Bundan dolayı zamanla bu dişlerin boyları kısalır. Ön iki dişi daha uzun yaparak daha genç, dinamik ve çekici bir gülümseme elde edilebilir.’
Uygulamanın önce sanal olarak bilgisayar ortamında hastaya gösterildiğini belirten Arslan, düzenlemelerin ardından, dişlerin bilgisayar ortamına aktarılan bu verilerle hazırlandığını söyledi.
Provayla hastanın, dişlerinin son görüntüsü hakkında işlem bitmeden fikir sahibi olabildiğini kaydeden Arslan, daha sonra da dişlere belirlenen kalıptaki laminanın uygulandığını anlattı.

İNCE YAPILI BİR DUDAĞINIZ VARSA…

Bu yöntemin tek başına ya da kombine tedavi olarak uygulanabildiğini bildiren Arslan, ‘Özellikle ince yapılı dudaklarda lamina tedavisiyle beraber uygulanan dudak şekillendirme işlemleri estetik başarıyı artırır. Diş etleri ve dudaklardaki asimetriler de bu tedaviler çerçevesinde estetik laminalarla rahatlıkla düzeltilebilir’ şeklinde konuştu.
Bu işlemin, dişler üzerine porselenlerin yapıştırılmasıyla ya da ‘kompozit’ denilen beyaz dolgu materyalleri ile yapılabildiğini belirten Arslan, ‘Porselen laminalar dişler üzerine yapıştırıldıklarından dolayı sökülmeleri zordur, ancak kompozit laminalar rahatlıkla sökülebilir’ dedi.
Bu işlemi sadece kadınların değil, erkeklerin de yoğun olarak talep etiğini anlatan Arslan, ‘Dişlerinde eğrilik, aralık, çapraşıklık, düzensizlik, renk ve şekil bozukluğu olan herkes bu tür restorasyonları yaptırabilir. Ortodontik tedaviye göre dişlerin sadece şekillerinin değil, aynı zamanda renklerinin de değişebilmesi bu tür protezlerin en önemli avantajıdır. Üstelik uygulama süresi de oldukça kısadır’ diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here