Zayıflattığını sandığımız 9 yiyecek

Kilo vermek isteyenlerin düştüğü yanılgılardan biri de yiyecek etiketlerindeki süslü laflardır

0
60

Dondurma yerine dondurulmuş yoğurt açlığını bastırmak için kuruyemiş mi yiyorsunuz? Kilo vermeyi bekliyorsanız. Bu şekilde kilo vermeniz çok zor. Hafif sandığımız birçok gıda ürünü aslında kalori bombası..

Algısı zayıflatan kendisi kilo aldıran gıdalar:

Doktor Mehmet Öz, sağlıklı olduğunuzu sandığımız sağlığımıza daha çok zarar veren 10 sağlıksız yiyeceği açıkladı.İşte sağlıklı yemek listemizden çıkarmamız gereken yiyecekler…

1. Barlar: 

Enerji, lif ve protein barları şeker barlarından iki adım uzakta. Lif ve protein mi istiyorsunuz? Peynir ya da elma yiyin. Zayıflamak için de daha çok işe yarayacağını unutmayın.

2. Besleyici İçecekler: 

Markette sağlıklı içecek denilen, vitamin deposu birçok ürün bulabilirsiniz. İçerik listelerine bakarsanız ne kadar kabarık olduğunu göreceksiniz. İçindeki tatlandırıcılar metabolizmayı yavaşlatıyor ve kiloya sebep oluyor.

3. Kuruyemiş Ezmeleri: 

Aslında çok güzel bir besin kaynağı: fındık, ceviz, kaju. Fakat içine atılan trans yağlar vücuda zarar veriyor.

4. Smoothie’ler: 

Sağlıklı olduğunu düşünerek evde yaptığınız smoothie’ler bir cheeseburgerden daha fazla kalori içeriyor. İçinde vücudun ihtiyacı olan bitkisel bazlı besinleri içerse de her şeyde olduğu gibi bunda da aşırıya kaçmamalısınız.

5. Karışık Çerez: 

Ara öğünlerde kolayca yanınıza aldığınız atıştırmalık çerezin kalorisini düşük mü sandınız? Değil. İçinde şekerle kaplanmış parçalar, susam, trans yağ içeren yemişler sağlığa zarar verebiliyor.

6. Donmuş Yoğurt: 

Dondurmadan daha masum görünen donmuş yoğurt aslında şeker ve yağlı ürünlerle süsleniyor. Bu da dondurmayla aynı kaloriye sahip olmasını sağlıyor.

7. Yağsız Tatlılar: 

Yağsız denilen yiyecekler kalorisiz değildir. Aynı zamanda aldatıcıdır. Bu ürünlerle aslında kalori alıyorsunuz.

8. Gronala: 

Tam bir trans yağ, şeker ve kalori bombası. Uzak durulması gereken yiyecekler arasında gronala en üstte.

9. Donmuş yiyecekler: 

Donmuş yiyecekler sodyum içerir. Kalorisi düşük diye tercih edilir ama aynı zamanda besin değeri de düşüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here