6 adımda çekici bakışlar

Büyülü bir havaya mı bürünmek istiyorsunuz? Bakışlarınıza ufak dokunuşlarla çekicilik katabilirsiniz...

0
78

Çekici olamanın ilk adımı gözlerden geçer. Bakışlarınıza anlam katmak da doğru makyaj uygulamasından. Peki bakışlarımıza nasıl anlam kazandıracağız. İşte önerilerimiz;

Nemlendirin:

Öncelikle cildimiz gibi göz çevremizinde kuruyabildiğini unutmamalıyız ve içeriği en doğal olan kremleri tercih etmelyiz.

Göz Pınarlarınızı Aydınlatın: 

Göz pınarlarınızı aydınlatmak gözlerinizi daha iri gösterecektir. Açık renkli sedefleri farlar gözlerinize daha enerjik bir görünüm katacak.

Koyu farlar: 

Koyu farlar bakışlarınızı daha çekici kılar. Göz kapağınızın tümüne koyu far uygulamak yerine katlama bölgeniz ve dış taraflara yapacağınız gölgelendirmelerle daha doğal bakışlar elde edebilirsiniz.

Gölgelendirme: 

Alt kirpikleriniz kalem yerine ten renginizden bir iki ton koyu renkte kullanacağınız farlarla göz altlarınızı gölgelendirmek daha çekici bakışlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Göz kalemi seçimi: 

Daha iri bakışlar elde etmek için siyah göz kalemi yerine ten renginize uygun olarak seçeceğiniz krem kalemler daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Kirpikler: 

Anlamlı ve çekici bakışlar için güzel kirpikler makyajın olmazsa olmazı. Maskaranızla gözünüzün dış kısmında kalan kirpiklerinize hacim vermek ve alt kirpiklerinizin orta kısmına maskara uygulamak göz şeklinizi irileştirerek çekici bakışlar elde etmenizi sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here