Allık alırken ve kullanırken dikkate almanız gereken öneriler

Makyajınızın son dokunuşu allık ile yüzünüzdeki hatları ortaya çıkarabilirsiniz. Tabi ilk iş doğru allığı seçmelisiniz.

0
161

Makyaj uzmanları yüz tiplerine göre kozmetik ürünlerinin seçilmesi gerektiğini söylüyor. Renginden tutun da sürüş tekniklerine kadar birçok farklı etken ürünün cildinizde nasıl göründüğünü etkiliyor. Allık da bunlardan biri. Allık kullanıyorsanız 5 uyarımızı dikkate alın

1.Yüz şekline göre en uygun tekniği seçmek

Allıklar yüzünün kemik yapısını güçlendirdiği için, uygulamadan önce yüz şeklini göz önünde bulundurmalısın. Yuvarlaksa yanağının yüksek kısmına, kalp şeklindeyse yanağının yüksek kısmından şakaklarına, ovalse elmacık kemiklerinin üzerine ve şakaklarına, köşeliyse de sadece elmacık kemiklerine uygulamanı öneririz.

2.Cilt tonuna uygun tonu kullan
Allık, her cilt tonuna uygun bir makyaj ürünü değildir, cildine en uygun tonu kullanman gerekir. Açık tenliler, açık pembe ve şeftali tonlarını, buğday tenliler kayısı gibi daha açık tonları, esmer tenliler ise parlak kayısı ve koyu pembe gibi tonları tercih edebilirler.

3.Aknen varsa simden uzak dur
Eğer cildinde sivilce, kabarıklık ve geniş gözenek gibi sorunlar varsa ışıltılı allıklardan uzak durmanı öneririz. Bunun yerine mat formdaki allıkları kullanabilirsin.

4.Primer kullan
Primer sadece t-bölgesi için değildir. Aynı zamanda allığının uzun süre kalıcı olması için de etkilidir. Eğer yanaklarına uyguladığın allığın bir süre sonra kaybolduğunu görüyorsan, allık uygulamadan önce Nyx Studio Perfect Primer uygulamanı öneririz.

5.Doğru formülü kullan
Pudra formdaki NYX Highdefinition Grinding Menage A Trois allıkları, geniş gözenekleri olanlar, krem veya sıvı formda olan Yves Saint Laurent Kiss & Blush gibi allıkları kuru cildi olanlar ve ıslak bitiş isteyenler kullanabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here