Bir Anti-prenses: Frida Kahlo

Feminist ressam Frida Kahlo'nun hikayesi çocuklarla buluşuyor. Alışık olduğumuz, gerçeklikten uzak, büyük kulelerde yaşayan prensesler yerine, tarihte göz ardı edilemeyecek kadar önemli işlere imza atmış kadınların hikayeleri kitaplaştırılıyor.

0
86

Anti-prenses serisinin ilk kahramanı Türkan Saylan’dan sonra, çocukların suni ve iradesiz prenses tiplemelerini değil, mücadelesini hep bir adım ileriye taşıyan kadınları tanıyarak yetişmeleri gerektiği fikriyle seçilen ikinci anti-prenses Frida Kahlo oluyor.

Yaşamı boyunca cinsiyetçi dayatmalara karşı çıkmış ve zamanının kalıplarını kırmış Frida Kahlo, NotaBene yayınlarıyla yeniden hayat buldu. Kahlo, sanatçı kimliği, fiziksel ve ruhsal zorluklarla dolu yaşamı, haksızlıklara karşı boyun eğmeyen tavrı ile yalnızca çocukların değil, yetişkinlerin de severek okuyacağı bir karakter. Mutluluğun peşinden azimle koşmasının yanı sıra dünyada iyilik için savaşan Kahlo’yu anlamak isteyen herkes, resimlerle renklenen bu kitapta sıradışı bir yolculukla karşılaşacak.

İlgili Aramalar :
frida kahlo hayat hikayesi
frida kahlo kitap
frida kahlo tabloları
frida kahlo diego
frida kahlo sanat eseri
iki frida
frida kahlo sozleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here