Doğal görünümlü kaş boyama teknikleri

Kaşlarınız yüz hatlarınıza uyum göstermiyor olabilir. Ya da sizi görünmek istediğinizden farklı gösteriyor olabilir.

0
410

Her gün kaşlarınızı yeniden çizmek ilk başlarda kulağa hoş gelmeyebilir. Ancak rutine girdiğinde sadece 1 dakikanızı alıyor. Üstelik saçlarınızı boyattığınızda kaş boyama, dip gelmesi gibi kabuslar da son buluyor. Saçınıza uygun tonda bir kalemle hatta deneyerek cildinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kaş modası 90’larda ince ve kavisliyken şimdilerde kalın ve düz. Ancak bu modanın ne kadar süreceğini de bilmiyoruz. İşte kaşları boyamak her döneme ayak uydurmanızı sağlar. Başlayın ve eliniz alışşsın …

Kaşlar ne ile boyanmalı?
Kaşlarınızı kaş boyası ve fırçası, kaş kalemi ile boyayabilirsiniz. Dilerseniz ucu sivri olmayan, küt bir kurşunkalem de kullanabilirsiniz.

 Kaşlar hangi renk kalemle boyanmalı?

Eğer beyaz tenliyseniz açık kahverengi tonları, koyu tenliyseniz koyu kahve ve siyah kalem tercih edin. Ten renginizle kaşlarınızı boyadığınız kalemin rengi arasında ton farkı yüzünüzde rahatsız edici bir görüntü oluşur.

Kaşlar nasıl boyanmalı?

Kalemi fazla bastırmadan kaşlarınıza vermek istediğiniz şekli çizin. İçini tamamen boyarsanız kaşlarınız yapay görünür. Eğer yatay hareketlerle sadece boşlukları doldurursanız hem doğal bir görüntü oluşur hem de istediğiniz şekli vermiş olursunuz.

Son olarak kaşlarınızı kaş tarağı ile tarayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here