Kalemle kaş boyama teknikleri nelerdir? İşte kaş makyajı ürünleri

Kalıcı kaş boyama o kadar moda oldu ki çevremizde kıl tekniği ile kaşlarına kalıcı şekil veren kadınlarla doldu. Kalıcı kaş boyama yaptırmak istemeyenlerde kaş farı uygulamasını tercih ediyor.

0
83

Evde kaş boyamak siyah kaşa kahverengi kaş kalemi kullanma özgürlüğü verir. Kalemle kaş boyama tekniklerini de öğrenerek günlük makyajınızı yaparken de kaşlarınıza şekil verebilirsiniz. Evde uygulayacağımız birkaç adımla kaş makyajımızı yaparak yüz ifademizin daha belirgin ve dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yanınızda bulundurmanız gereken kaş boyama malzemelerini sıralayacak olursak;

Doğal görünümlü kaş boyama teknikleri

KAŞ MAKYAJI ÜRÜNLERİ

-Kaş kalemi ya da kaş boyama paleti
-Kaş boyama fırçası
-Aydınlatıcı ya da bb krem
-Şeffaf maskara
-Kaş çevresi kullanımı için uygun bir fırç (kullanılmayan bir ruj fırçası da olabilir).

Malzemeleri temin ettikten sonra sıra kaş makyajını uygulamaya geliyor.
Kaşlarınızın yüz şeklinize uyumluluğu dış görünümünüzü de olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Şekil ve renk açısından doğru yapılmış bir kaş makyajı, hem yüzünüzün belirginliğini vurgulamakta hem de yüzünüze derinlik katacaktır. Peki, güzel ve belirgin kaş görünümü için en doğru kaş makyajı nasıl yapılır? Bunun için vereceğimiz bazı ipuçları sayesinde yüzünüze doğru kaş makyajını uygulayarak nasıl doğal bir görünüm elde edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kaş makyajının püf noktaları

Kaş makyajına başlamadan önce yapılması gereken ilk işlem, kaş fırçanızla kaş tellerinizi çıkış yönünde taramak olmalıdır. Böylece mevcut boşlukları doldururken boşluklar, daha kolay ve rahat bir şekilde görülmüş olacaktır.

Tarama işleminin ardından kaş kalemi ya da kaş paletinizle önce oluşturmak istediğiniz şeklin çerçevesi çizilir. Bu sırada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da kaş makyajını uygularken yüz simetrinizin bozulmaması için aynı zamanda kaş başlangıç ve bitiş sınırının da belirlenmesi gerekmektedir. Göz bitişi ile burun başlangıç noktasını ölçerek bu noktadan kaş bitiş noktasına kadar şekil vermeniz en doğal ve doğru olan yöntem olacaktır. Çerçevenin oluşturulması sırasında dış bölgenin iç bölgeye göre biraz daha koyu olması doğal bir görüntü yakalamada yardımcı olacaktır.

Sonrasında çizdiğiniz çerçevenin içini kaş kaleminizi ya da kaş paletinizi kullanarak doldurun. Doğal görünüm elde etmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kaşlarınızı boyarken tercih edeceğiniz renk olacaktır. Bunun en pratik yolu ise saç renginizi esas almak olacaktır. Saç renginizin bir açık tonunu kullanarak kaşlarınızın çiğ bir görünüm yerine doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş makyajı yaparken bilmemiz gerekenler,

Kaş boyama işleminin ardından kaş kaleminin oluşturduğu çizgili görünümü dağıtmak ya da boya yoğunluğunu dengelemek için kaşların, yeniden çıkış yönünde taranması gerekmektedir. Tarama işleminin ardından makyaj çantanızda bulunan bir aydınlatıcı ya da bb kremi küçük ve ince bir fırça yardımıyla kaşınızın alt ve üst sınır çevresini kapsayacak şekilde yaymanız kaşlarınızın daha vurgulu bir görünüm almasını sağlayacaktır. Bu işlem aynı zamanda kaşlarınızın çerçevesini oluştururken ya da kaşınızı boyarken dışarı taşan boyanın kapatılmasında da yardımcı olacaktır. Son adımda ise kaş makyajınızın sabitlenme işlemi bulunmaktadır. Şeffaf maskaranızı, doldurmadan tam tersine çok az kullanarak kaş tellerinizin çıkış yönünde hafif fırça darbeleri ile kaş makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında şeffaf maskaranızdan aldığınız miktarın çok az olduğundan emin olunması çok önemli; çünkü sabitleme için kullanılan miktarın fazla olması, kaş makyajınızın dağılmasına ve tüm emeklerinizin boşa gitmesine neden olabilir. Yukarıda belirtilen adımları takip ederek, kaş makyajınızı doğru bir şekilde uygulamış ve doğal görünümden kaçmadan daha çekici bir yüz ifadesini elde etmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here