Kış aylarında bronzluğun formülü! Bitkisel bronzluk kürü tarifi

Yaz aylarında güneşin yoğun etkisi ile ten renginde istenen tona ulaşmak oldukça klay. Ancak kalıcı bir yöntem değil . Broznlukta kalıcığı arttırmak için tarifimizi uygulayabilirsiniz.

0
58

Kalıcı bronzluğun mümkün olmadığını sanıyoranız yanılıyorsunuz. Pratik ve bitkisel kürlerle bronzluğunuzu uzun uzun yaşayabilirsiniz.

10 gram ceviz yağı 10 gram kakao yağı ve 10 gram kadar saf zeytinyağını spreyli bir şişe

içerisinde karıştırın. Bu karışım için kakao yağını önceden güneşte eritmeniz gerekiyor. Güneşe çıkmadan 10 dakika kadar önce bu karışımı vücudunuza sıkarak istenilen bronzluğa kavuşabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Bitkisel Kürler

Çikolata Renginde Bir Bronzluğa sahip Olmak İçin

10 gram susam yağı, 10 gram zeytinyağı, 15 gram saf çikolata ve 5 gram bergamot yağını karıştırın. Bu karışımı ocakta benmari usulü eritin ve güneşe çıkmadan yaklaşık 15 dakika kadar önce cildinize uygulayın. Çok etkili bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eğer Ten Renginiz Beyaz İse

2 dal nane yaprağı, 350 gram zeytinyağı, 1 tutam sarı kantaron çiçeği ve 1 limon kabuğunun rendesini karıştırın. Bu karışımı kullanmadan önce iki hafta güneşte bekletmeniz gerekiyor. Bu sebeple tatil planlarından iki hafta önce karışımı hazırlamanız yerinde olacaktır. Güneşe çıkmadan yarım saat önce karışımı sürmeniz yeterli olacaktır.

Vitamin Yüklü Karışım

10 gram havuç yağı, 10 gram zeytinyağı, 10 gram tarçın yağı ve 2 adet E vitamini ampulünü bir şişe içerisinde karıştırın. Güneşe çıkmadan 15 dakika kadar önce cildinize sürün. Eğer cildiniz çok beyaz ise bu karışımı kullanmadan birkaç gün önce mutlaka yüksek faktörlü koruyucular kullanmalısınız.

Bronzlaştırıcı Bitkisel Kürler

Bronzluk İçin Tarçınlı Karışım

1 tatlı kaşığı karanfil yağı, 2 adet çubuk tarçın, 2 adet havuç rendesini bir kap içerisinde karıştırın. Karışımın üstünü geçecek kadar zeytinyağını da ekledikten sonra karışımı tamamlamış olacaksınız. Elde ettiğiniz bu karışımı 1 hafta boyunca güneş ışığında bekletmeniz gerekiyor. Ardından güneşe çıkmadan 15 dakika kadar önce cildinize sürerek güneşlenmeye başlayabilirsiniz.

Kalıcı Bir Bronzluk İstiyorsanız

10 gram kakao yağı, 5 gram üzüm çekirdeği yağı, 5 gram tarçın yağı ve 10 gram ceviz yağını bir kap içerisinde karıştırın. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce süreceğiniz bu muhteşem yağ karışımı ile kalıcı bir bronzluğa sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here