Strobing makyajı nasıl yapılır?

Yüzünüz ışıldasın istiyorsanız mat makyaj tarzından uzaklaşığ yeni trend olan strobingi denemelisiniz. Özellikle cildi kuru olanlara önerilen strobing makyajı nasıl yapılır? İşte püf noktaları...

0
67

Strobing yüzünüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı/highlighter yardımı ile güçlendirerek daha doğal, nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan makyaj tekniğidir.

Strobing’in farkı nedir? 

Strobing’de bronzer ile yapılan kontürleme işlemi yapılmıyor, yapılsa bile çok hafif bir şekilde oluyor.

Strobingde doğal görünüm önemli , ve yüzünüz böylece kontürleme işlemi yaparken ki kadar yoğun makyaja maruz kalmıyor. Bir de kontürleme işleminde yüzünüzü gölgeler yardımıyla şekillendirirken strobingde bu işlemi ışıkla yapıyorsunuz.Strobing kontürlemenin tam tersi diyebiliriz bu anlamda.

Strobing daha çok kuru ve karma ciltler için uygun olsa da cilt tipine uygun ürün seçildiğinde herkesin uygulayabileceği bir teknik.

Nasıl Yapılır? 

-Her makyajda olduğu gibi temiz bir ciltle başlıyorsunuz. Her gün kullandığınız nemlendirici kreminizle cildinizi nemlendiriyorsunuz.

–Göz makyajınızı yaptıktan sonra tamamen tercihinize bağlı olarak hafif bir fondöten, bb, cc krem ya da renkli nemlendiricilerle yüzünüzün rengini eşitliyorsunuz.

Biraz daha aydınlık seviyorum derseniz bu aşamada fondöteninizi bir cilt aydınlatıcı ile karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.Göz altlarınıza kapatıcı uygulamayı da unutmayın.

-Malüm sıcak havalarda makyajın sabit kalması çok zor! Bu aşamada fondöteninizi sabitlemek için transparan pudra ile çok hafifçe makyajınızın üzerinden geçiyorsunuz.

-Aydınlatıcınızı fotoğraftaki belirtilen noktalara bir fırça ya da parmaklarınız yardımı ile uyguluyorsunuz. Fakat bu noktaları ezberlemenize gerek yok. Işığın altında cildinize baktığınızda bu noktaların doğal olarak da aydınlık olduğunu görebilirsiniz.

-Hafif bir allık ve ruj ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Püf noktaları: 

-Beyaz tenli iseniz şampanya rengi ve içerisinde hafif pembelik barındıran aydınlatıcıları, buğday tenli iseniz cildinize altın rengi ışıltı katan aydınlatıcıları, esmer tenli iseniz bronz renkli aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz.Aydınlatıcınızın pigment, krem, likit, stik ya da kompakt formda olması tamamen sizin seçiminize kalmış.

-Aydınlatıcınızı eğer bir fırça yardımı ile uygulamayı seçmişseniz fırçanın uyguladığınız bölgeler için çok büyük ya da çok küçük olmadığından emin olun. Böylece daha kolay bir uygulamayla daha doğal bir görünüm elde edebilir ve aynı zamanda aşırıya da kaçmamamış olursunuz.

Aydınlatıcınızın içerisinde büyük büyük simler olmadığından emin olun. Unutmayın amacımız doğal bir aydınlık yakalamak!

Doğal bir aydınlık demişken: Her seyi dengede tutmak için pudra, bb krem, fondöten allık gibi diğer tüm ürünlerinizi mat tercih ederek aydınlatıcının verdiği ışığı dengeleyebilirsiniz.

-Yağlı bir cildiniz var ise çantanıza yağ emici mendillerden koyarak gün içerisinde aşırı parlama yapan bölgeleri dengeleyebilirsiniz. Cilt ürünlerinizi cilt tipinize göre seçtiyseniz bunun çok büyük bir yardımı dokunacaktır zaten.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here