5 adımda güvenini kazanın

İlişkilerde sorunların ana sebebinden biri de güven sorunudur. Güvenmediğiniz eşinizle nasıl mutlu olmayı beklersiniz? Ya da size güvenmeyen bir eş sizi ne kadar özgür bırakabilir?

0
82

Güven sorunu olan çiftler şiddetli kavgalara da davetiye çıkarır. Bu nedenle ilk iş olarak bu problem çözülmelidir. İşte size birkaç öneri…

Ona Karşı Şeffaf Olun

Ondan, onun bilmesi gereken hiçbir şeyi saklamayın. Sizin ona karşı duyduğunuz güvensizliği onunda size karşı duymasına sebebiyet vermeyin.

Onunla Konuşun

Eğer bir sıkıntınız varsa, bunu gizlemek, içinizde büyütmek ve kocaman bir sorun haline getirmek yerine ona derdinizi anlatın. Hatta karşınızdaki kişiye güven sıkıntınızı da anlatabilir, korkularınızı atlatmanızda yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Empati, Empati, Empati!

Hayatın her anında önemli bir yere sahip olan empatiyi ikili ilişkilerinizde de kullanın. “Onun yerinde olsam ne yapardım?” sorusunu her zaman kendinize sorun.

“Hayır” Yanıtından Alınmayın

Nasıl ki sizin başkalarına “hayır” deme hakkınız varsa, sevdiklerinizin de size bu cevabı verme hakkına sahip olduklarını unutmayın. Size “hayır” dediklerinde bunu bir istenmeme sendromu haline getirmeyin.

Kendinize Güvenin

Karşınızdakine güvenebilmek için en önce kendinize güvenmeniz gerektiğini unutmayın. Özgüveniniz eksik olduğu sürece karşınızdakine nasıl güvenebilirsiniz ki?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here