Baskın sevgili ile ilişki nasıl yürütülür?

Erkeklerin sorumluluk almaktan kaçar hale gelmeleri kadınların ne yazık ki baskın olmasının en büyük nedenlerinden biri. Peki sizin ilişkinizde kim baskın karakter?

0
141

İlişkilerde kadın ya da erkek baskınlığı alışık olduğumuz bir durum. Genelde denge yerine birbirini tamamlayan ve idare eden çiftler gelecek vaad ediyor.

İplerin Kimin Elinde Olması Gerekiyor ?

Aslına bakarsanız bu tabirin oldukça kaba olduğunun farkındayız. Ama bu durumu çok daha iyi anlatacak bir kalıp ne yazık ki henüz yok. İlişkide en önemli şeylerden biri ipleri elde tutma mücadelesidir. Özellikle dominant karaktere sahip kişiler yaptıkları her şeyde olduğu gibi ilişkilerde de söz sahibi kişinin kendileri olmalarını isterler. Bu kimi zaman çiftler arasında bir güç savaşına neden olsa da bunun dengede kalabilmesini sağlamak ilişkinin temel kurallarından biri.

Yaptırımlar Uygulanması Hoşunuza Gidiyor Mu?

Aslında burada sorulması gereken ilk soru bu. Çünkü kimi kadınlar baskın karakterli erkeklerle ilişki yürütmeyi tercih ederler. Eğer böyle bir tarzınız varsa hiç zorlanmayacağınız kesin. Fakat bir süre sonra yaptırımların dozu arttığında bundan şikayetçi olmaya başlarsanız artık her şey için çok geç kalmış olacaksınız. Bir ilişki hangi kurallarla başlarsa o şekilde devam eder. Başta kabullenmiş olduğunuz şeyleri eğer sonrasında değiştirmeye çalışırsanız ne yazık ki elinize kuvvetli tartışmalardan başka bir şey geçmeyecektir. “Değiştin” ile başlayan cümleler yerini çok daha sert üsluplara bırakabilir. Bunun olmaması için katlanabileceğiniz ölçüde yaptırımı kabul etmeniz oldukça önemli bir detay.

Kadının Baskın Olduğu İlişki

Erkeklerin sorumluluk almaktan kaçar hale gelmeleri kadınların ne yazık ki baskın olmasının en büyük nedenlerinden biri. Çalışırken, fatura öderken ya da karar verirken pasif tavırlar sergileyen erkekler kadınların dominant bir yapıya bürünmesine neden oldular. Bunun en büyük göstergesi ile çevrenizde telefonla dahi konuşurken gözlerinden ateş saçan kadınların çokluğu. Ne yazık ki kadınlar artık bir isteklerinin ya da olması gereken bir şeyin olması için sürekli direktif vermek zorunda kalıyorlar. Bir ajandadan farkı kalmayan kadınlar, erkeklere sürekli olarak neyi ne zaman yapması gerektiğini hatırlatıp duruyorlar. Bu taraftan bakıldığında ne var bunda diyebilirsiniz. Oysa genel açıdan bakıldığında bunun bir süre sonra ilişkinin tüm alanlarına yayıldığını görebilirsiniz.

Erkeğin Baskın Olduğu İlişkiyi Yürütmek İçin Yapılacaklar

Öncelikle erkeğin sizin hayatınıza müdahale edebileceği noktaları netleştirmelisiniz. Sizin gezdiğiniz arkadaşlarınızdan eve girdiğiniz saate kadar her şeye karışıyor ve siz bu durumdan şikayetçiyseniz mutlaka bir sınır çizgisi belirlemeniz gerekiyor. Her konuda çatışarak değil ama sizin için önemli ve keskin noktalarınızı belirleyerek ilişkinize devam ettiğiniz takdirde her iki taraf için de çok daha sağlıklı bir ilişki olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here