En etkili etkileme yöntemi! Sizi unutamayacak

Aradığınız insanı buldunuz ama o sizin farkınızda değil mi? 11 adımda gözlerini sizden alamayacak...

0
109

İnsanları etkilemenin bazı yolları vardır. Bunun için doğru mimikler ve tavırlar sergilenmelidir. Son araştırma sonuçlarını denerseniz iz bırakacaksınız

1. Dudaklar

Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre dudaklar bir kadının en etkileyici ve çekici fiziki bölgesi. Pembe ve kırmızı rujun onları daha çekici kıldığı da başka bir gerçek. Angelina Jolie, Scarlett Johansson neden erkekler tarafından bu kadar beğeniliyor sizce?

2. Güçlü Göz Teması

Gözlerin ruhun penceresi olduğunu bir kenara koyarsak, onlar aynı zamanda sevdiğiniz insanın dikkatini size çekmek için birer kapı aynı zamanda. Güçlü, kendinden emin, arzulu bir bakışa karşı koyabilecek bir erkek var mı sanıyorsunuz?

3. Beyaz Dişler

Araştırmalara göre, düzgün ve beyaz dişler bir kadını çekici kılan faktörlerin başında geliyor. Sizlere dişlerinizi fırçalayın, ağız bakımınızı ihmal etmeyin demeyeceğiz elbette, biz diyeceğimizi dedik.

4. Kocaman Bir Gülümseme

Kocaman bir gülümseme aslında mutlu bir yüz demektir ve mutlu biri neden çekici olur diye açıklamamıza gerek yok herhalde. Bir araştırmanın sonuçları bize gösteriyor ki erkekler gülümseyen kadınları daha çekici buluyor. Bol bol gülün.

5. Kendinden Emin Bir Ses Tonu

Tiz seslerin daha seksi bulunduğu bir gerçek. Araştırmalar tiz seslerin insanın aklında minyon bir tip canlandırdığını bunun da daha seksi bulunduğunu söylüyor bize. Yani sesinizi boğuklaştırmaya, kısmaya falan uğraşmayın çünkü buğulu sesler o kadar da iyi olmayabilir.

6. Kırmızı

İnsanlara birbiriyle birebir aynı pozu veren, birbirine çok benzeyen iki kadının olduğu iki fotoğraf gösterilmiş, tek fark kadınlardan biri mavi elbise giyerken diğeri kırmızı giyiyor. Bilin bakalım sonuç ne olmuş? Şöyle söyleyelim mavilinin hiç şansı olmamış bile.

7. Vücut Dili

Vücudunuzu hoşlandığınız kişiye göre konumlandırmak, karşınızdaki insan vücut dilini bilmiyor olsa bile sırf ayaklarınızı ona doğru döndürmek onun bilinçaltına işlemenizi sağlayacaktır. Ufak dokunuşlar, yüzünüzü ona dönmek, saçlarınızla oynamak, vs. inanılmaz etkilere sahip.

8. Simetri

Araştırmalara göre yüz simetrisinin karşı cins üzerindeki etkisi çok büyük. E ama bu doğuştan gelen bir şey ne yapabilirim ki? Diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu kadar makyaj blogger’ı neden var sanıyorsunuz?

9. Kendine Güven

Çekicilik elbette sadece dış görünüşle alakalı bir şey değil. Kendine güvenen, ne istediğini bilen bir kadının erkekler üzerindeki büyük etkisini az çok tahmin edebilirsiniz. Bir ortamdaki en çekici, en güzel, en seksi kadın olmayabilirsiniz, ama kendine güvenen bir kadının yarattığı etki bunların yanında devasadır unutmayın.

10. Kendine Has Biri Olmak

Tarkan ne güzel demiş: Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin. İşte demek istediğimiz tam da bu. Başkası gibi davranmaya çalışan, alışık olmadığı hallere bürünen bir kadının çok da hoş görünmeyeceği aşikar. Kendinizi en rahat, en güzel hissedeceğiniz halinizde kalın, yani kendiniz olun.

11. Ve Tabii Ki Eğlenceli Biri Olmak

Eskiler ne demiş, Balla, sikenin yakalayacağından çok daha fazla sinek yakalarsın. Bu maddeyi çok da açmamıza gerek yok, her şey ortada eğlenceli, neşeli, güler yüzlü, keyifli biri olun. Kimse sizi çekici bulmasa bile güzel vakit geçirmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here