Eski sevgiliden intikam alma vücudu

Terk edilen kadınlar erkekleri pişman etmenin bir yolunu buldu. Sosyal medyada büyüyen trend...

0
74

Eşleri veya sevgililerinden ayrılan bazı insanların, diyet ve spor yaparak elde ettikleri yeni görünümle karşı taraftan intikam almaları sosyal medyanın yeni trendi haline geldi. Birçok kadın, ayrılık sonrası depresyona girmek yerine ‘intikam vücudu’na sahip olmayı seçiyor.
Terk edilen sevgililerin, ayrılık sonrası partnerlerini kararlarından pişman etmek amacıyla spor ve diyetle kavuştukları görünüm ‘intikam vücudu’ olarak anılıyor. Çoğunlukla kadınların başvurduğu bu yöntemle, eski sevgili, deyim yerindeyse karşı tarafa ‘yıkılmadığını’ gösteriyor. Trend, kişileri kriz sonrası örselenen özgüveni yeniden toplamaya ve kendilini geliştirmeye teşvik ettiği için olumlu karşılanıyor.
Örneğin ABD’li televizyon yüzü La La Anthony, eşi NBA oyuncusu Carmelo Anthony ile olan ayrılığından sonra ‘intikam vücudu’ elde etmeyi tercih etti.


Öte yandan ‘intikam vücudu’nun sosyal medyanın olmadığı yıllarda da var olduğu belirtiliyor. Vanity Fair’e göre, bu ifade yıllar önce magazin gazetelerinde kullanılıyordu ve fitness dergileri ile popüler hale geldi.

Trend, Khloe Kardashian’ın sunduğu ‘Khloe Kardashian’la İntikam Vücudu’ adlı televizyon programı ile de bu yıl bir kez daha popülerliğini arttırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here