G noktası ile ilgili hiç açıklanmamış bilgiler

Kadınların haz alma noktası olarak bilinen G noktasının nerede olduğu ve nasıl uyarıldığı ile ilgili bilgilere sıkça rastlamak mümkün. Ancak onu nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız bu bilgiler işe yaramaz.

0
70

G noktası nasıl bulunur sorusunun yanıtını merak ediyorsanız yönlendirmelerimizi izleyin. İşte  kadınların orgazm olmasındaki etkisi kanıtlanmış olan G noktası ile ilgili bilinmeyenler…

G Noktası Nerededir?

G noktası, kadınların vajinal girişlerinin en az 3-4 cm yukarısında bulunur.

G Noktası Nedir?

Etrafında kadınların kasılmasına neden olan ve sıvı üreten skene bezleri bulunmaktadır. Bu noktaya verilen G noktası ismi, uyarılması sonucunda salgı artışı sağlamakta ve kasılmayı beraberinde getirerek uyarılmayı gerçekleştirmektedir.

G Noktası Nasıl Bulunur?

Genellikle parmaklar yardımıyla orgazm olan kadınların daha çok hissettiği nokta G noktasıdır ve bu şekilde orgazma ulaşabilmektedirler. Vajina girişinin 3-4 cm yukarısında bulunan bu nokta her kadında aynı ölçüde bulunmayabilir.  Bu nedenle bazı kadınların G noktasına ulaşmaları oldukça zordur. Fakat bu bölgenin  bulunabilmesini sağlayan bazı yöntemler vardır, bu yöntemler;

Vajina uyarılmaya başladığı anda mesane boşken dahi idrar yapma isteğini beyne iletebilir. Fakat bu gerçekten idrar olduğu değil, uyarılma adına doğru yolda olunduğunun göstergesidir.
Baş parmağın dışarıda bırakılarak işaret ve orta parmağın vajinaya girmesi ile de G noktası uyarılabilmektedir. Bu noktada, baş parmak dışarıda ve pubis kemiğinin üzerinde durmalıdır. Sol dış tarafa doğru kesik kesik ama sık bir şekilde baskı uygulayarak bu nokta bulunabilir. Bu sırada baş parmak ile vajina içerisinde olan parmaklar birbirini sıkıştırarak bu noktayı uyaracaktır. İdrara çıkma isteği duyulduğunda baskılar yerini basınca bırakmalı ve kesinlikle uyarmaktan vazgeçilmemelidir.
Kadınlarda G noktası & Erkeklerde G noktası

Kadınların G noktasını bulmak ne kadar zorsa, erkeklerin o derece kolaydır. Erkeklerde G noktası, anüsten yaklaşık olarak bir başparmak kadar yukarıdadır. Bu nedenle ulaşılmak istenen hedef bölge, prostatlardır. Erkeklerin G noktasını bulabilmesi için, sırtüstü uzanarak bacaklarını karınlarına doğru çekmeleri doğru olacaktır. Burada anüs ile hayalar arasında bölgenin uyarılması erkeklerin orgazma ulaşması için yeterlidir.

G Noktası Nedir?

Kadınlarda bu bölge, vajina girişinin üzerindedir. Genellikle kadınlarda menapoz döneminden sonra G noktalarında, küçülme yaşanabilir. Bunun dışında kadınlar, kendileri ya da partnerleri ile yaşayacakları G noktası orgazmında, kesinlikle uyarı esnasında G noktalarını kabartmalarına ve uyarıdan şişirmelerine konsantre olmaları gerekmektedir. Bazı orgazmlarda, erkeklerin boşalma şekilleri gibi kadınlarda beyaz bir sıvı geldiğini görebilirler. Bu, kadınlar için oldukça nadir görülen ve kesinlikle çok daha zevkli bir boşalmanın sonucudur. Bazı kadınlar gelen bu sıvının idrarı olduğunu düşünebilir. Fakat kesinlikle gelen sıvı idrar değildir.

G Noktası Pozisyonları Nelerdir?

Genellikle, sırt üstü yatma pozisyonunun G noktasının bulunması için daha uygun olduğuna inanılsa da, yüzükoyun uzanmak G noktasının yerini daha belirgin hale getirecektir. Özellikle bu nokta uyarıldığında idrara çıkma hissi verdiği için önceden idrarın yapılması ve mesanenin boşaltılması da bu anlamda daha doğru olacaktır. Klozete oturarak uyarma işleminin gerçekleştirilmesi idrarın kaçırılması korkusuna da engel olacaktır. İlişki esnasında G noktası uyarılmak isteniyorsa, kadının erkeğe sırtı dönük olduğu pozisyonlar idealdir. Bu esnada erkeğin penisi, kadının G noktasına daha yakın olacağından, uyarılması da daha kolaydır.

Erkeklerin Zevk Noktaları Nelerdir?

Pek çok erkek, vücutlarının yan bölümlerinin uyarılmasından hoşlanır ve oldukça zevk alırlar. Bunun dışında erkekler en çok yumurtalarının temasında zevk alır ve doruğa ulaşabilirler. Çoğu erkek kendinde bulunan G noktasından habersizdir. Hatta bunu bilinçli olarak da bilmezden gelebilmektedir. Bu durumun anüs bölgesinde olmasından kaynaklandığı da bilinmektedir. Erkekler, eşcinsel ilişki olarak düşündükleri bu uyarılmadan cinselliğin doruklarına ulaşabilir ve hiçbir şekilde eşcinsel ilişkiyi anımsatmadığını da öğrenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here