Kadınlar hangisini sever: Sakallı mı, sakalsız mı?

Kadınlar üzerinde yapılan son araştırmada erkeklerin imajını belirleyecek sonuca ulaşıldı.

0
543

Kadından kadına farklılık gösterge de çoğunluğun erkeklerde beğendiği özellikler de benzeşiyor. Örneğin; 350 farklı kadın üzerinde yapılan araştırmada sakallı erkeklerin daha çok beğenildiği ortaya çıktı.

Sakallı erkeklerin neden daha çekici geldiğini genellemeye vurarak açıklamaya çalışırsak keskin yüz hattına sahip olmayan bir erkekte sakalsız görüntü çocuksu bir görünüm katıyor. Çoğu kadın da karşısındaki erkekten olgun olmasını beklediği için sakallı erkeklerin daha olgun bir görünüşe sahip olduğunu düşünmeleri doğal karşılanabilir. Toplum içerisinde genel olarak yaşlı erkeklerde sakal olduğu ve bu şekilde kafamızda resmedildiği için sakallı erkek ister istemez görüntü olarak olgun ve büyük bir imaj yaratıyor.

En çok hangi sakal tipi beğeniliyor?

Kategorilere ayrılarak incelendiğinde kadınların en çok beğendikleri sakal tipinde ilk sırayı 10 günlük kirli sakal alıyor. İkinci sırada ise uzun sakalları olan erkeklerin daha çok beğenildiğini görüyoruz. 3. Sırada ise sinekkaydı tıraş olunmuş halin beğenildiği yer alıyor. Tüm listenin sakallılardan oluşması beklenemezdi tabii ki de. Ama 4. Sırada yine kirli sakal bulunuyor, 5 günlük kirli sakalı olan erkekler de oldukça beğenilenler arasında yerini almış oluyor.

Sakallı erkekler çekici geliyor

Kadınların yumurtlama dönemlerinde uzun sakallı erkeklerden hoşlandıkları belirtiliyor. Çok ilginç bir şekilde uzun sakallı erkeklerin babalık yetenekleri ve sağlıklı duruşları da kadınların gözünden kaçmamış. Bunun sebebi sakallarını uzatan erkeklerin de bu sakallara bakım yapmak için özel vakit ayırmasından ötürü olabilir. Sakalına bakım yapan bir erkek muhtemelen kendi vücuduna da dikkat ediyor ve sağlıklı görünme çabası içerisine giriyordur.

5 ve 10 günlük kirli sakallar kadınlar tarafından oldukça revaçta. Ancak baba adayı olarak gözükmek istemeyen erkeklerin uzun sakal bırakmasını pek tavsiye etmiyoruz. Bilinçaltından mı kaynaklıdır yoksa Adem ile Havva’dan gelen bir gen aktarımı mıdır bilinmez kadınlar uzun sakalı olan erkeklere potansiyel baba adayı olarak bakmaktan kendilerini alamıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here