Yoganın seks hayatınıza katkıları!

Vücudunuzu dinlemenizi ve tanımanızı sağlayan yoğa ile sağlıklı olduğu kadar esnek bir vücuda sahip olursunuz. Peki yoganın yatak odanıza etkileri nelerdir? İşte 4 büyük etki...

0
71

Gerçeği kabul edelim, eklem ağrısı ve esnek olmamak yatak odası maceraları için hiç de iç açıcı değildir. Yoga esneklik kazanmak için mükemmel bir yol olması dışında kaslardaki ağrıları azaltmak için de birebirdir. Esnekliğiniz arttıkça farklı ve çılgın pozisyonlar deneyebilir, cinsel hayatınıza renk katarsınız.

Rahatlama ve arzu

Gerginlik ve stres en ateşli kadın ve erkeklerin bile ruh halini değiştirip, seksten uzaklaştırabilir. Strese girdiğimizde üretilen kortizol, seks hormonlarını bastırır. Eğer stresten uzaklaşırsanız, libidonuzu bastıracak stres hormonlarından da kurtulmuş olursunuz. Yoga oldukça iyi bir stres savardır çünkü doğru nefes almayı, esnemeyi ve geleceğe odaklanmayı öğretir. Gerginliğinizi yoga ile yok edin ve arzunuzun nasıl çabucak geri geldiğini görün.

Vücuda güven

Erkekler ve kadınlar toplum ve medyanın dayatmaları sonucu vücutlarından nefret etmeye meyillidir. Halbuki seksten zevk almanın ilk büyük şartı insanın vücudu ile barışık olmasıdır. Partnerinizle yatağa girdiğinizde vücudunuzdan utanıyor olursanız, bu kendinizi rahat bırakmanıza ve zevk almanıza engel olur; hatta gereğinden fazla tepkisiz kalıp karşınızdakini korkutabilirsiniz bile. Yoga rahat hissetmenizi sağlar.

Fizyolojik gelişmeler

Yapılan araştırmalara göre, yoga kadınların daha iyi bir seks için fizyolojik gelişmeler yaşamasına sebep oluyor. Arzu, uyarılma, orgazm ve tüm olarak tatminin ayrı ayrı ölçüldüğü çalışmalarda, kadınlar yoga öncesi ve sonrası olarak değerlendiriliyor. Ve evet katılımcıların yüzde 75’i her aşamada kendisini daha iyi hissediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here