Kuru yapraklarla neler yapılabilir? İşte dinlendiren renkler…

Kuru yapraklardan süsleme yaparak evinizde sonbahar havası estirebilirsiniz.. Kuru yaprak boyama ile evinizin renklerini de yakalayabilirsiniz...

0
285

Bu sonbaharda ufak dokunuşlarla evinizin rengini ve dokusunu değiştirme zamanı geldi. Minik eşyalar kullanarak dekorasyonunuzu oldukça farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin bir abajur kullanarak çalışma odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Antrenize koyacağınız ahşap çerçeveli bir tablo ile size gelenlere daha sıcak bir karşılama sağlayabilirsiniz. Nostaljik akşamlar geçirmek istiyorsanız şamdanlar da sizin için çok güzel bir seçenek olacaktır.

Kuru yapraklardan süsleme

Sonbahar denilince akla ilk gelende kurumuş yapraklardır. Bunları evinizde dekorasyon araçları olarak kullanmak da harika bir fikir olurdu. Kurumuş yaprakları toplayarak bir kavanoz içerisine yerleştirebilirsiniz. Sehpalarınızın üzerini süsleyecek harika bir aksesuar olarak bunu kullanabilirsiniz.

Odalarınızda mumlarınızın çevresine serpiştirdiğiniz kurumuş yapraklar da dekorasyonda sonbahar esintisi konusunu evinize taşımanıza en çok yardımcı olacak ayrıntı olabilir.

Sonbahar renkleri

Sarılarınızı, turuncularınızı alın bej ve kahverengiler ile dengeleyin. Sonbahar huzurun biraz da hüznün mevsimidir. Ancak bu hüzün içerisinde dingin bir huzuru dekorasyonda sonbahar esintisi ile yakalayabilirsiniz. Eşyalarınızı baştan aşağı bu renklere göre değiştirmek tabii ki de mümkün olmaz. Bunun için yeterli bütçeyi sağlamak da kolay olmaz. Ancak mevcut kanepenizin üzerinde sereceğiniz pastel renklerde bir battaniye veya koyacağınız tek bir yastık odanızı da sonbaharın tatlı esintisine sokacak.

Rahatlatıcı renkler nelerdir? Dinlendiren renkler…

Sonbahar renklerini kullanarak evinizin içinde doğaya ayak uydurabilirsiniz. Ancak bu demek değil ki arada canlı renkleri de kullanmayın. Enerjik bir yaşam için canlılığa her zaman ihtiyaç vardır. Siz de bu canlılığı yakalamak için mavi, mor ve yeşil renklerinden yardım alabilirsiniz. Odanızda kullanacağınız küçük mor bir koltuk ile mutluluk hormonu salgılamanız hiç zor olmayacaktır. Ayrıca morun sakinleştirici ve dinginleştirici bir özelliği olduğu da bilinmektedir. Yatak odanızda hem neşeyle uyanabilir hem de güne stresten uzak bir şekilde başlayabilirsiniz. Hem de sadece tek bir mor koltuk sayesinde.

Oturma odanızda sehpanızın üzerine yerleştireceğiniz tek bir mavi vazo da odanızda gerginliğin oluşmasını engelleyecek bir ortam yaratacaktır. Mavi renk de istikrar, huzur ve barışı simgeler. Bu sayede aileniz ile beraber geçireceğiniz oturma odası vakitlerinizde gözünüz bu mavi vazoya iliştikçe mutluluğu içinizde hissedeceksiniz. Ayrıca bir bütün olarak baktığınızda bu mavi renk ayrıntısı salonunuzda oldukça şık bir görünüm oluşturacak. Mavi yerine yeşili de tercih edebilirsiniz. İlla bir vazo olmak zorunda da değil, kendi zevkinize göre seçtiğiniz herhangi ir objeyi salonlarında kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here