Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli! Giyim hileleri…

Göğüs bedeninize göre giyinerek olduğunuzdan daha doğru hatlara sahip bir görünüme kavuşabilirsiniz.

0
133

Göğüs ölçüleri kadından kadına değişir. Üstelik bazen orantısız bir görünüme de sebep olabilir. Peki doğru sütyeni nasıl seçebiliriz? Göğüslere göre giyinmenin tüyoları…

Büyük göğüslü kadınların kıyafet seçiminde zorlandığını ve alışverişe çıktıklarında bu konuda tedirginlik yaşadıklarını biliyoruz. Dolaplarında hep aynı üst kesim kıyafetleri olan büyük göğüslü kadınlar, küçük hileler ile büyük değişiklik yaratabilirler. Stilinizde yapacağınız değişiklik nedir? Mesela Tulum giydiğiniz zaman bu kıyafet göğüslerinizin daha küçük görünmesini sağlayacak ve bir de buna koyu renk tercihini eklediğinizde, bu değişimi çok daha etkili bir hale getireceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Bol ve salaş giyim tarzı artık kilolu, zayıf herkesin tercih ettiği bir stil haline dönmüş durumda. Bol bluz ve kazaklar tercih ederek, göğüsleriniz hem küçük hem de daha derli toplu görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göğüs Şeklinize Uygun Giyinmenin Tüyoları

Büyük göğüslü kadınlar için en önemli kurtarıcılardan biride ceketlerdir. Blazer ceketler hayatınızı kurtarabilir ve en büyük dostunuz olabilir.

Büyük göğüslü kadınların asla giymemesi gereken kıyafetler de var elbette. Üzeri işlemeli, taşlı bluzlar, dar bluzlar ve skinny Jean’larin tercihleriniz arasında olmamasına dikkat ediniz.

Küçük Göğüsler Nasıl Giyinmeli

Küçük göğüslü kadınlar, büyük göğüslü kadınlara göre kıyafet seçiminde daha şanslıdırlar. Ancak küçük göğüslere sahip olan kadınların, şikâyetçi oldukları durumlar da mevcuttur. Kadınlar sahip oldukları göğüslere odaklanmak yerine, sahip olmadıklarına odaklandıklarında mutsuz olabilirler. Kıyafet seçimi yaparken üst bedeninizi daha dolgun gösterecek seçimlerde bulunmalısınız. Örneğin, düz bluz yerine önü fırfırlı bluz tercih etmeniz daha dolgun göğüslü görünmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca nakış işlemeli üst seçimi ise göğüslerinizin küçüklüğünü kamufle etmenize yardımcı olacaktır. Küçük göğüslü kadınlar için en önemli unsur yaka seçimidir. Yüksek yaka ve balıkçı yaka ile daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bir de kullanacağınız aksesuarlar ile odak noktasını değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Göğüs Şeklinize Uygun Giyinmenin Tüyoları

Küçük dokunuşlarla göğüsleriniz büyük görünebilir ve tarzınız değişebilir. Mesela, gömlek ve t-t-shirt seçerken göğüs kısmında cebi bulunan modelleri tercih ederek , göğüslerinizin büyük durmasını sağlayabilirsiniz. Dekolte sadece göğüste olmaz. Omuz dekolteli kıyafetleri tercih listenize ekleyebilirsiniz.

Göğsünüze Göre Sutyen Seçimi

Büyük göğüslü kadınlar; Şimdiye kadar kullandığınız sutyen seçimlerini bir kenara bırakın! Toparlayıcı özelliği olan sutyen seçimi ile kıyafetlerinizin daha hoş durduğunu gözlerinizle göreceğinizden şüpheniz olmasın.

Küçük göğüslere sahip olan kadınlar; bir sorun haline dönen bu seçim aslında oldukça kolaydır. Push up sutyen olarak bilinen dolgulu sutyenleri tercih etmelisiniz. Destekli sutyen sizi rahatsız ediyorsa, daha doğal olan jel sutyenleri tercih ederek kıyafetlerinizin daha doğal ve göğüslerinizin ilgi odağı olmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmayın, kıyafet seçiminizde en önemli nokta sutyen seçimidir. Doğru seçim ile kıyafetlerinizin daha hoş duracağından emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here