Tüp bebekte hamilelik belirtileri

Tüp bebek tedavisi gören anne adayları 1 ay gibi kısa bir sürede anne olabilir. Ama bu kısa süre tedavi görenler için sandığınız kadar hızlı geçmez. En çok merak edilen de transfer sonrası hamilelik belirtileridir.

0
154

Yumurtaları çoğalma işlemi ile adetin 2. günü başlayan tüp bebek tedavisi yumurta toplama işlemi ile devam eder. Son olarak da toplanan yumurtalardan en kaliteli olanı ya da olanları sperm ile buluşturularak embriyo elde edilir. Başarılı bir şekilde geçen döllenme sonrası özelliğine göre 3. ya da 5. gününde anne adayına transfer edilir. İlaç kullanımı devam etmektedir. Her adımda farklı ilaçlar kullanılır. Birçok ilaca da işlem öncesinde başlanır.

Transfer sonrası hamilelik belirtileri başlayacaktır. Hamilelik belirtileri olarak en çok yaşanan bel ağrısı embriyo oluşumu sürecinde en çok görülen durumdur. Bu belirtiler embriyo oluşumunu tamamlayana kadar devam eder. Negatif sonuç çıkmayan ve kanama gerçekleşmeyen bir tüp bebek transfer sonrası belirtilerinden bir diğeri karın ağrısı ve kusma olmaktadır. Bu süreçte bebekte oluşumu için tutunmaya çalışır.

GEBELİKTE KAN DEĞERLERİ KAÇ OLMALIDIR?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here