100 kaloriyi geçmeyen lezzet bombaları

Diyet yaparken sizi mutlu eden tatlardan uzak kalmak istememenizi anlıyoruz. Bu nedenle size 100 kaloriyi geçmeyen yiyecek önerileri hazırladık

0
90

100 kalori sınır çizin. Sevdiğiniz tatlardan vazgeçmeyin. İşte diyetinize renk katacak atıştırmalıklar

Dondurma 

Listenin en tepesinde yavaş dövülmüş dondurma var. Dondurmanın bu şekilde dövülmesi bol yağlı kısmından dondurmayı ayırıyor. Yarım dondurma kasesi dondurmada sadece 100 kalori var. Üstelik bu şekilde kalsiyum ve protein de alabileceksiniz.

Ballı yoğurt 

Tatlı ihtiyacını gidermek için azıcık bal ve aniden şekerinizin yükselmesini engelleyecek yoğurt. Mükemmel bir karışım sayılabilir. Eğer damak tadınıza uyuyorsa sadece 84 kalori.

20 fıstık 

En lezzetli atıştırmalıklardan bir tanesi: antep fıstığı. 20 tane antep fıstığı 80 kalori.

Üç kraker bir peynir 

Tam tahıllı bir kraker üstüne peynir koyarak kendinize sağlıklı bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Hem 100 kaloriyi geçmeyecek hem de lezzetli bir ara öğününüz olacak. Kalorisi 98 kalori.

14 badem 

Çıtır çıtır bir atıştırmalık arıyorsanız fazla alternatifiniz yok. Badem, fındık ve cevize göre daha az yağlı olduğundan atıştırmalıklar için güzel bir seçenek. Yüksek lif ve protein içeren badem tok kalmanızı da sağlayacak.

6 tane tam tahıllı çubuk kraker 

Yağ ve şeker oranı düşük tahıllı çubuk krakerler de tam tahıllı olduklarında lif oranı yüksek ve tok tuma özelliğine sahip.

Fırında hazırlanmış patlamış mısır 

Canınız oturup koca bir kase cips yemek istemiş olabilir. Bunun yerine fırında, yağsız, tuzsuz hazırlanmış patlamış mısır yiyebilirsiniz. Çünkü kalorisi yalnızca 100 kalori. Ayrıca lif açısından son derece zengin olan patlamış mısır uzun süre tok kalmanızı sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here